Artykuły na bloga

Artykuły na bloga

Dobre artykuły na bloga to połączenie kilku elementów. Jednak główny czynnik to odpowiednio dobrana i wartościowa treść, która będzie przedstawiona w lekki i przyjemny w odbiorze sposób.  Żeby się wyróżniać, trzeba pisać nie tylko pod roboty wyszukiwarek, ale też i przede wszystkim dla ludzi. Dobry artykuł zasadniczo opiera się na kilku kwestiach.

  • pozycjonuje
  • generuje ruch
  • angażuje czytelników (potencjalnych klientów)
  • może zwiększyć sprzedaż
  • jeśli jest wartościowy (a taki być powinien) dostarcza użytkownikom wiedzę w różnych formach (poradniki, tutoriale, top listy, zestawienia) zależnie od branży, jaką prowadzisz.

Trzeba mieć na uwadze jeszcze jedną, ważną kwestię. Tak naprawdę to pierwsze pięć sekund decyduje o tym, czy dany tekst przyciągnie czytelnika, czy wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę, że pięć sekund to właśnie tyle, ile poświęca się na przeczytanie tytułu oraz pierwszych słów artykułu, trzeba zadbać o wartościowy wstęp. Zalecany jest krótki i prosty tytuł, który przy okazji będzie intrygujący. Można w nim zastosować na przykład jakąś grę słów, co zwiększy atrakcyjność artykułu i wzbudzi ciekawość czytelników oraz przyciągnie ich uwagę.

Nie zalecam jednak stosowania typowych clickbaitów. To dobre narzędzie, jeśli Twoim celem jest generowanie ruchu i zarabianie w ten sposób na reklamach. Jeśli jednak chcesz, aby czytelnicy (zarazem potencjalni klienci) kojarzyli Twoją markę pozytywnie, nie możesz rozpoczynać „znajomości” od kłamstwa.

Jaki clickbait, jakie kłamstwa?

Clickbait to nic innego, jak chwytliwy nagłówek treści bądź grafika, która skłania użytkownika do wykonania akcji (kliknięcie w link). No przecież o to chodzi, o co ten dym? Sprawa zaczyna się komplikować, ponieważ clickbait przeważnie nie odnosi się do treści zawartej w linku, jak to rozumieć? Nagłówek jest taki, że aż grzech nie kliknąć, a treść? Płytka, często niskich lotów w ogóle niezwiązana z tematem, jaki sugeruje nagłówek. Początkowo korzyści są mierzalne z uwagi na duże ilości klików w link, które generują spory ruch, a co później? Twoja marka traci pozycję, kliki spadają, a klienci (czytelnicy) nie mają do Ciebie zaufania. A przecież nie o to Ci chodzi, prawda? Warto inwestować w dobre, ciekawe i angażujące artykuły na bloga, które sprawią, że zbudujesz zaufanie wśród potencjalnych klientów, niż wrzucać byle jaki chłam podkoloryzowany intrygującą otoczką z clickbaitów.

Korzyści dla Ciebie?

  • pozycjonowanie strony
  • budowa zaufania wśród odbiorców
  • reklama produktów/usług
  • pozytywny wizerunek marki