Strona główna » Blog » Czarny protest, czyli burza wokół życia.

czarnyprotest

Czarny protest, czyli burza wokół życia.

Czarny protest WON od mojego ciała

Musiałam przespać się z tą decyzją, rozważyć wszelkie za i przeciw. Oczywiście myśląc o konsekwencjach i biorąc pod uwagę fakt, że część osób się ode mnie odwróci, dlatego długo nad tym myślałam. Noc mogę uznać za nie przespaną, ale w końcu podjęłam decyzję. Czy zmieni ona coś w moim życiu? Zapewne tak.

Kiedy miałam 11 albo 12 lat często chodziłam do pobliskiej biblioteki, by pograć bądź skorzystać z internetu. Wtedy natknęłam się w sieci na filmik, który dzisiaj nazywamy „ProLife”. Była smutna muzyka, tekst i zdjęcia malutkich nienarodzonych dzieci tuż po dokonanej aborcji. Rozpłakałam się, a zarazem przeraziłam, dlaczego ludzie dokonują tak strasznych rzeczy. Powiedziałam na głos słowa „Każdy ma prawo do życia, nigdy czegoś takiego nie zrobię” wtedy starsza kobieta, położyła mi rękę na ramieniu i powiedziała „Dziecko, kiedy dorośniesz, zrozumiesz, że czasem nie ma innego wyjścia”. I wiecie co, kobieta miała rację. Słowa, jakie wypowiedziałam 13 lat temu, dzisiaj są już dla mnie bezwartościowe.

Moje ciało, moja sprawa

czarny protest
#czarnyprotest

Nie piszę tego, aby kogoś, oceniać, pouczać i wytykać błędy.
Po prostu jestem zdania, że nikt nie ma prawa za mnie podejmować decyzji o tym, jak kieruje swoim życiem. Zaraz niektórzy z Was zapewne zapytają „A kto dał Ci prawo do odbierania życia?” uważam, że jest to najgłupsze pytanie, a zarazem argument przeciw aborcji.
Aborcja to nie morderstwo, a bardzo ciężki wybór. Wybór, który prawie zawsze zostawia ślad w psychice kobiety i odciska piętno na jej życiu. Temat pozostawia bardzo szerokie pole do polemiki, dlatego trochę go zawężę. To nie do końca jest tak, że uważam, iż aborcja to rozwiązanie wszystkich problemów. Nigdy w życiu, po prostu sądzę, iż aborcja powinna być legalna i dostępna w określonych sytuacjach (zaraz każecie puknąć mi się w głowę, spodziewam się tego). Argumenty jak najbardziej mają rację bytu.

Zatem czy trzeba skazywać zgwałconą kobietę, by przez 9 miesięcy nosiła w sobie, a potem wydała na świat dziecko oprawcy? Czy ktokolwiek zastanawiał się jakie piętno odciska gwałt na psychice, a co dopiero zmuszenie takiej kobiety, aby donosić taką ciążę? Czy kiedykolwiek ktoś pomyślał o tym, co będzie czuło dziecko, kiedy dowie się prawdy o swoim poczęciu? Czy ktokolwiek choć przez chwile pomyślał, jakie konsekwencje psychiczne dla zgwałconej kobiety niesie za sobą wychowywanie dziecka, które pomimo matczynej miłości całe życie będzie przypominać jej o traumie? Czy kiedy kobieta w zagrożonej ciąży, ma wybór umrzeć przy porodzie i zostawić już dwójkę małych dzieci, czy dokonać aborcji, powinna się nad tym zastanawiać? Czy powinna czuć się wyrodną matką, bo chce żyć dla pozostałej dwójki swoich pociech?

Ustawa antyaborcyjna

Drugą istotną sprawą jest fakt, że ludzie rządzący krajem nie zdają sobie sprawy, że w tym momencie dają pełne przyzwolenie na rozkwit podziemia aborcyjnego. Czy naprawdę chcecie skazywać kobiety na wykonywanie aborcji w brudnych, nieprzystosowanych do tego typu zabiegów miejscach? Czy naprawdę musimy cofać się do średniowiecza? Jeśli nie we własnym kraju, to poza jego granicami kobieta dokona aborcji. Czy może już niedługo pojawi się ustawa zakazująca dokonywania aborcji w całej europie obywatelkom rzeczpospolitej polskiej?

W błędzie są Ci, co myślą, że liczba dokonywanych aborcji po zatwierdzeniu ustawy zmaleje.

„2. a. Organy administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego, w zakresie swoich kompetencji określonych w przepisach szczególnych, są zobowiązane zapewnić pomoc materialną i opiekę dla rodzin wychowujących dzieci dotknięte ciężkim upośledzeniem albo chorobą zagrażającą ich życiu, jak również matkom oraz ich dzieciom, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że do poczęcia doszło w wyniku czynu zabronionego”.;

Nie bądźcie śmieszni!

Pytam, jak państwo zamierza pomagać? Jak Państwo chce pomóc zgwałconej kobiecie w wychowywaniu dziecka ? Jak państwo chce pomóc matce, która poświęca się dla chorego dziecka, rezygnując z pracy, ze wszystkiego, bo nie stać ją na wynajęcie opiekunki, aby mogłaby iść do pracy. Drodzy rządzący pytam się JAK?

Jeśli miałabym nosić w sobie dziecko gwałciciela wolę siedzieć w więzieniu za dokonanie aborcji.

Decyzja o podjęciu dyskusji na temat aborcji nie była łatwa, ponieważ zdaję sobie sprawę, jaka batalia toczy się teraz o nowe życie. Jednakże stwierdziłam, że każdy ma prawo głosu i tak ważny temat nie może zostać mi obojętny.

 

 • Mama Emigrantka

  Jak byłam o połowę młodsza też mi się w głowie nie mieściło. Z czasem jednak dostrzegamy przemoc jaką emanuje świat i dziś moje zdanie nie jest już absolutnie na nie. Analogicznie do Ciebie. Nie byłam w takiej sytuacji, więc nie wiem jaką decyzję bym podjęła. Ale kobiety muszą mieć wolność wyboru.

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   Dokładnie, nie mówię, że aborcja ma być lekarstwem na całe zło świata i mamy korzystać z niej częściej niż z toalety. Nie o to tu chodzi. Chodzi o prawo wyboru i świadomej decyzji, która i tak jest trudna i ciężka.

 • http://lady-awa.blogspot.com/ Lady Awa

  Zgodzę się z Tobą. Oczywiście nie jestem za tym, żeby aborcja była dostępna i legalna na taką skale, że przykładowo będą mogły z niej skorzystać bezproblemowo każde rozwydrzone gimnazjalistki, które zaliczyły przysłowiową ,,wpadkę”, bo umówmy się, każdy powinien ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Jednak, tak jak piszesz, są takie sytuacje, że kobieta powinna, a wręcz należy jej się prawo wyboru, ponieważ dotyczy to jej życia i jej dalszego losu 😉 Pozdrawiam 🙂

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   Dokładnie, wiesz aborcja to nie ma być rozwiązanie wszystkich problemów, szczególnie mam tu na myśli puszczalskie laski, które rozkładają nogi na prawo i lewo. Ale tak jak piszesz, to ma być prawo wyboru dla kobiet, które potrzebują takiego prawa. A nie, że człowiek będzie zmuszony dziecko z gwałtu nosić… w głowie mi się to nie mieści.

 • Adzik tworzy

  Łączę się z Tobą w proteście! Przedstawiłam bardzo szczegółowo swoje zdanie w tej sprawie, to dlaczego protestuję i jak bardzo ta ustawa mija się z wiedzą naukową (ba, mija – w ogóle o nią nie zahacza!). I idę dziś na protest!
  http://adzik-tworzy.blogspot.com/2016/10/martwa-nie-urodze-czarny-protest.html

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   Idę czytać 🙂 ja nie stety będę w pracy. Ale cała na czarno. To co dzieje się w tym kraju jest chore! Cofamy się do średniowiecza. 🙁 smutne to i przykre jest.