Hasła reklamowe

Hasła reklamowe

Hasła reklamowe stały się ogromnie istotnym elementem na rynku marketingowym. Ich jakość i chwytliwość w dużej mierze wpływa na powodzenie, z jakim dany produkt czy usługa zainteresują konsumentów. Slogan reklamowy to nie tylko zlepek przypadkowych, czasem rymowanych słów, ale bardzo ważny element kampanii reklamowej, który może pozostać w głowach i na ustach odbiorców przez długie lata.
Hasła mogą składać się zarówno z dwóch, sześciu-siedmiu słów, jak i długich zdań układających się w wiersze, rymowanki czy piosenki. To, co zapewnia powodzenie hasła reklamowego, to jego wiarygodność, oryginalność, ale i prostota. Powinno być ono zrozumiałe dla każdego. Dobrze sprzedające się hasła reklamowe charakteryzują się również tym, że posiadają ukryte znaczenie, mogą być dwuznacznie rozumiane przez różne kręgi odbiorców. Slogan reklamowy musi być spójny z marką i produktem, a także grupą odbiorców. Jego język musi być dostosowany do konkretnej grupy konsumentów, dlatego ważne jest, aby nie używać zbyt luźnych, potocznych słów tworząc hasła reklamowe na przykład dla emerytalnych usług finansowych oraz zbyt sztywnych, branżowych, chcąc dotrzeć do młodzieży.

Dobre hasła reklamowe stają się wizytówką Twojej marki, nieraz nawet bardziej rozpoznawalną niż jej logo. Umieszcza się je równocześnie z każdą formą reklamy czy produktu marki. Dlatego najczęściej spotykamy się z nimi w reklamach telewizyjnych, które najskuteczniej napędzają marketing. Dodatkowo każdy inny rodzaj reklamy występującej w formie billboardów, promocji radiowych lub wstawce w gazetach, uwzględnia hasła reklamowe, ściśle utożsamiając je z marką lub produktem.

Korzyści dla Ciebie?

  • pozytywne skojarzenia z marką,
  • zwiększona sprzedaż produktów/usług,
  • wzmocnienie kampanii reklamowej,
  • zapamiętywalność marki.