Instrukcja obsługi faceta w pigułce

W internecie coraz częściej znajdujemy teksty typu „Instrukcja obsługi faceta” czy „Instrukcja obsługi kobiety”. Osobiście nie lubię tego określenia, ponieważ ani mężczyzna, ani kobieta to nie rzecz. Ten wpis jest swego rodzaju kontynuacją tego, że prawdziwi mężczyźni (nie) wyginęli, a także analogicznym do tego, jak dbać o kobietę. My kobiety lubimy się czepiać mężczyzn, i to nic nowego. Skoro same tyle od mężczyzn wymagamy, zróbmy sobie mały rachunek sumienia. Czy dajemy od siebie to, co chciałybyśmy otrzymać?

Instrukcja obsługi faceta

Pozwól mu być sobą

Wspieraj jego pasje, pozwól mu się rozwijać. Akceptuj jego wady. Nie złość się, kiedy znowu natkniesz się na rozrzucone skarpetki po pokoju. Nie bądź jędzą i daj mu obejrzeć ten cholerny mecz! (wcale nie taki cholerny, bo też lubię oglądać) Nie każ mu się zmieniać pod każdym względem. Nawet jeśli nie pasuje Ci jego styl ubierania się, to go nie krytykuj i nie zmieniaj na siłę.

Nie zamykaj go w klatce

Chce iść z kumplami na piwo? Ty też chodzisz na zakupy albo babskie wieczorki. Niech idzie i nie wydzwaniaj do niego co 20 minut jak furiatka. Pytając, gdzie jest, kiedy będzie i co robi.

Faceci potrzebują luzu tak samo, jak i my kobiety.

Okazuj mu uczucia

Faceci też mają potrzebę czułości, przytulania się. Dlatego nie bój się, po prostu go przytul, pocałuj tak sama od siebie. Oczywiście nie masz na nim wisieć jak małpka w zoo na drzewie. Powiedz mu, jaki jest dla Ciebie ważny, daj mu wsparcie. Miał ciężki dzień w pracy? Jest zmęczony? Przytul go i daruj sobie narzekania, że znowu nie naprawił tego cholernego kranu.

Zrzędząca baba, tego najmniej potrzeba facetowi po pracy.

Są sytuacje, w których nawet Chuck Norris uroniłby łzy. Tak mężczyźni też płaczą i wcale nie jest to oznaką słabości. Jeśli on chce się wypłakać, pozwól mu na to i nie mów mu, że to nie męskie, bo to guzik prawda.

Każdego w życiu czasem coś przerasta i to nie powód, by wstydzić się swoich słabości.

Rozmawiaj z nim

Nie snuj zawiłych teorii, zanim przejdziesz do sedna sprawy. Wyłóż kawa na ławę, faceci lubią jasne i proste komunikaty. I na Boga, skończ z durnym hasłem” domyśl się”, nie facet się nie domyśli. A jeśli nawet tak, to będzie to zupełnie coś innego, niż ty pomyślałaś. Pozwól mu ponarzekać na pracę, na szefa idiotę czy na tego buca, który dzisiaj zajechał mu drogę. Po prostu go wysłuchaj. Bądź elastyczna i idź na kompromis. Nie zawsze wszystko musi być dokładnie tak, jak Ty tego chcesz.

Zachęcam Was wszystkich do komentowania i dzielenia się własną opinią.
Jeśli Ci się spodobało – podaj dalej, będzie mi miło.

15 myśli na temat “Instrukcja obsługi faceta w pigułce

 • 17 kwietnia 2016 o 22:31
  Permalink

  Myślę, że to „instrukcja” do obsługi każdego człowieka, a raczej tego, jak powinniśmy obcować z innymi ludźmi.;) Niektórzy niestety zapominają albo w ogóle nie wiedzą, że rozmowa (bycie aktywnym słuchaczem i mówcą) to klucz do porozumienia. Bardzo przydatny tekst!

  Odpowiedz
  • 17 kwietnia 2016 o 23:36
   Permalink

   Dziękuje .
   Też prawda, myślę, że każdy powinien z tego skorzystać.
   A odniosłam się do mężczyzn celem kontynuacji poprzedniego wpisu 🙂 Bo często niestety kobiety zapominają, że panowie też potrzebują czułości i wsparcia. Rzecz jasna piszę ogólnikowo, bo przecież każdy z nas jest inny.

   Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2016 o 10:39
  Permalink

  Ja jestem niestety jędza i wymagam, żeby się „domyślał” a co niech ruszy trochę głową 😉

  Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2016 o 11:18
  Permalink

  Taka instrukcja powinna być załączana jako ślubna wyprawka 😉 Partnerstwo, wolność, zrozumienie drugiej osoby to chyba najważniejsze elementy gwarantujące dobry związek. Oprócz wielu innych, oczywiście. Bez chemii byłoby trudno 😉

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2016 o 01:40
   Permalink

   Dziękuję, bardzo budujący komentarz.
   Zarówno dla kobiety jak i dla mężczyzny powinny być to ważne rzeczy i aspekty budujące trwałą i dobrą relację.
   O już mam, nawet nazwę na tę ślubną wyprawkę ” 10 przykazań dobrego małżeństwa” 🙂 Co o tym myślisz?

   Odpowiedz
 • 18 kwietnia 2016 o 12:20
  Permalink

  No tak, duzo się zgadza. A w tym temacie trzeba się ciągle doksztalcac 😉 Nie ma lekko

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2016 o 01:31
   Permalink

   Prawda, to tylko ogólniki i zarys ogólnych sytuacji. Myślę, że gdyby tak rozpisać się o każdym indywiduum na ziemi (zarówno mężczyzn i kobiet) to oj chyba lata świetlne to byłoby za mało na pisanie 🙂 Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 6 maja 2016 o 11:55
    Permalink

    A oni nasze waciki w lazience muszą znosic. Maleńkie folie od tamponow latające w lazience też. Wstawowe stoły, serwetki , błyszczące świeczniki zamiast funkcjonalnych mebli i uzytkowych przyrządów . Kiedyś napisałam post o znikającej sciereczce. Można by było napisać i o skarpetkach 🙂

    Odpowiedz
 • 6 maja 2016 o 11:52
  Permalink

  Bardzo ale to bardzo podoba mi się ten post. Też uważam że mężczyzna to nasz partner, człowiek, istota czująca, zasługują ca na szacunek, żyją a obok nas i z nami a nie dla nas. Walka płci to nie dla mnie. Idę zdecydowanie w kierunku uzupełniania się niż próby stworzenia kogoś na moje podobieństwo. Instrukcja obsługi faceta czy kobiety powinno się zamienić na instrukcja wspolzycia z drugim człowiekiem.

  Odpowiedz
  • 9 maja 2016 o 08:07
   Permalink

   Dziękuję 🙂 Ja też bardziej wolę uzupełnianie się i równość w związku. mam tu na myśli, że jeśli wymagam czegoś od partnera( np. zaangażowania) to sama też daję to od siebie. Dawać a nie tylko brać, to o to w tym wszystkim chodzi 🙂 Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 26 września 2016 o 15:28
  Permalink

  Sama prawda, szkoda że nie rozwinęłaś bardziej tematu, bo naprawdę przyjemnie się czyta 🙂

  Co jest w tym tekście najlepsze i jest chyba w pewnym sensie kwintesencją relacji, to to, że każdy z nas jest po prostu czasem człowiekiem. Nie tylko facetem, kobietą, mężem, żoną itd. itp., ale po prostu człowiekiem. Tak totalnie totalnie zwyczajnie. I biorąc sobie to do serca, można wiele „osiągnąć” 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.