Strona główna » Blog » Jaka muzyka do motywacji? #akcjamotywacja

muzyka do motywacji

Jaka muzyka do motywacji? #akcjamotywacja

Odpowiednia motywacja to świetny impuls do działania.  Na każdego z nas działa co innego, ale muzyka zdaje się uniwersalnym motywatorem. Co więcej, muzyka do motywacji jest stosowana w wielu dziedzinach życia. Mam na myśli na przykład zastosowanie muzyki do motywacji w rozwoju i terapii dzieci i dorosłych. Tych zastosowań można by wymienić całą listę, jednak dzisiaj przyjrzymy się, jakie gatunki muzyczne motywują najbardziej.

Doliczyłam się 223 gatunków muzycznych, zapewne jest ich wiele więcej. Dlatego skupię się na tych najbardziej popularnych. Pamiętajcie, że to jest subiektywna lista i każdy z nas ma inne gusta muzyczne.

Prawda jest taka, że słucham każdego rodzaju muzyki od poważnej po discopolo. W tej kwestii jestem bardzo otwarta i nie mam stałego ukierunkowani na jeden gatunek. Jednak gdybym już musiała się określić, to wskazałabym lata 80 i 90 te, jako te najbliższe mojemu sercu.

Jakie gatunki muzyczne motywują najbardziej?

 „Nie słucha Discopolo, ale zna tekst każdej piosenki”

A ja słucham i się nie wstydzę!  U mnie ten rodzaj muzyki najlepiej sprawdza się w pracy na kuchni bądź przy domowym sprzątaniu. Jednym słowem umila każde domowe obowiązki. No i oczywiście obowiązkowo podczas pracy w ogródku.

Kręć mi tyłkiem, kręć….

Domowe ćwiczenia to ostatnio najczęstsza aktywność fizyczna, jaką uskuteczniam. Do domowych ćwiczeń zaliczam taniec. Dla mnie to energia na cały dzień i pozytywne wibracje! Najchętniej wtedy korzystam z dóbr muzyki zagranicznej. Babskie oklepane nuty, które najczęściej wykorzystuję to piosenki takich wykonawców jak: Shakira czy Beyonce. No oczywiście nie może zabraknąć też ostatniego szału na:

DESPACITO!!

Inaczej jednak sprawa ma się w przypadku treningów na siłowni bądź w terenie.
Wtedy stawiam na energetyczny dubstep, electro czy mocne brzmienia rockowe.

Chwila relaksu i zbieranie energii na kolejny dzień?

lata 90′ i 80′

Zarówno polskie, jak i zagraniczne kawałki to mój must have przed snem. Zasypianie ze słuchawkami na uszach  jest trochę niebezpieczne, jednak dobry sen i pozytywna energia z rana sprawiają, że wciąż praktykuję muzykę do snu.

 


A jaka jest Wasza muzyka do motywacji? Czego słuchacie?

 

 • http://www.lifestylerka.pl/ Lifestylerka

  A ja uwielbiam muzykę w stylu latino, taką jak do Zumby, a ostatnio dużo słucham Enrique Iglesiasa – nogi aż same rwą się do tańca ;).

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   O cos w tym jest 🙂 do kołysania biodrami idealna 🙂

 • Zacisze Lenki

  Też słucham różnych gatunków muzycznych od disco polo po muzykę klasyczną czy instrumentalną. Zależy od nastroju i od tego, co robię.

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   Zgodzę się, chociaż od ok.2 lat kiedy mam zły dzień, to zamiast smętów wolę coś wesołego i pozytywnego posłuchać 🙂