Motywacja jak ją znaleźć ? Jak się zmotywować do działania?

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie

Motywacja to czynnik, bądź zespół czynników wpływający na naszą psychikę, swego rodzaju impuls pchający nas do działania. Motywacją może być wszystko – to akurat indywidualna sprawa. Jednak oprócz ogółu czynników motywujących, ten jeden z najważniejszych masz zawsze na wyciągnięcie ręki.

Tym najważniejszym czynnikiem jesteś Ty.

 

Życie bez życia

Znasz to uczucie? Niby żyjesz, a tak naprawdę wegetujesz. Gdzieś w głębi coś być zrobił, zmienił w swoim życiu. Jednak po chwili siadasz i stwierdzasz, że Ci się nie chce. Brzmi znajomo prawda? Też tak mam, o ile nie jest to wynikiem depresji, a po prostu zwykłym brakiem motywacji do działania to nie masz się czym martwić. Jedyne co musisz zrobić to zmienić sposób myślenia i podnieść swoje rozleniwione cztery litery z kanapy.

Motywacja jak ją znaleźć?

Myślisz pewnie, że trudno znaleźć motywację? Tak jak pisałam o Motywacji do treningu, tak i w życiu codziennym warto rozejrzeć się za motywatorami. Zdjęcia, filmy, książki, inni ludzie — wszystko to, co lubisz i sprawia Ci przyjemność. Jednak jak wspominałam na wstępie, najważniejszą motywacją jesteś sam dla siebie.
Wystarczy, że powalczysz trochę z leniwcem, który się w Tobie obudził. Zajrzyj w głąb siebie. Wiesz co, Cię demotywuje? Myśl, że musisz coś zrobić.

Zmień to! Ty nic nie musisz, za to bardzo dużo możesz

 • Zamień Muszę na Mogę

Zacznij od rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. W ten sposób będziesz pozytywnie nastawiony i łatwiej będzie Ci zabrać się za to, co nie koniecznie lubisz robić.

 • Wyeliminuj negatywne myśli
 • Uwierz w siebie
 • Działaj

Nigdy nie będę taki jak..

Masz całkowitą rację, nigdy nie będziesz taki jak Twój znajomy czy sławna persona. Przecież masz być sobą, właśnie o to tu chodzi. Bądź lepszą wersją siebie, a nie kopią kogoś, kim nie jesteś. Nie daj sobą manipulować i przede wszystkim nie zmieniaj się tylko dlatego, że ludzie od Ciebie tego oczekują. Pamiętaj też, że ludzie będą chcieli podcinać Ci skrzydła. Nie daj się, niech to będzie jeszcze większym impulsem do działania.

 • Spełniaj marzenia
 • Ciesz się każdym drobnym sukcesem
 • Inwestuj w siebie
 • Nie patrz na innych

 

Zadanie domowe dla Ciebie

Stań przed lustrem i poćwicz mówienie do siebie. „Jestem wartościowym człowiekiem” „Wierzę w siebie i uda mi się [coś wykonać, spełnić marzenie itp.]” Każdego dnia po przebudzeniu powiedz „Dzisiaj będzie dobry dzień, wierzę w to”


Wróć do tego wpisu za każdym razem, kiedy dopadnie Cię cień wątpliwości.

Ten post ma 19 komentarzy

 1. „Bądź lepszą wersją siebie” – takie podejście mi się podoba! 🙂 Mam kilka pomysłów, które chciałabym wcielić w życie, ale to właśnie ze znalezieniem motywacji, żeby w końcu zabrać się za to co chce się zrobić bywa najtrudniej. Mi czasem pomaga wyobrażenie sobie efektu końcowego – wtedy mimo trudności mam ochotę podjąć wyzwanie, a później cieszyć się z jego wykonania. 🙂

  1. To również dobra metoda z tym efektem końcowym. Tylko nie jest dla wszystkich, bo czasami coś pójdzie nie tak i ktoś się zniechęca, bo efekt końcowy jest inny od wyobrażonego.
   Jeśli brak Ci motywacji, pomyśl ile szczęścia da Ci realizacja Twoich planów 🙂 Jeśli nie możesz doczekać się efektu, tym bardziej zacznij działać i nie odkładaj tego na później . Pozdrawiam

 2. Takie mówienie do siebie przed lustrem jest bardzo fajną metodą, która przynosi rezultaty 🙂

  1. To prawda, sama czasami ją stosuję. Wygląda to może śmiesznie z boku, ale kto by się tym przejmował 🙂
   Ważne, że takie ćwiczenia budują wiarę w siebie.

 3. Często motywuje się metamorfozami dziewczyn 🙂

 4. swietnie motywujacy post, ogladalas film „secret” polecam na yt:) a u mnie rowniez duzo o motywacji, zapraszam fitlifebydorota.blogspot.com

  1. Oglądałam 🙂 i to nie jeden raz. Książkę też czytałam, ale to nawet nie zliczę ile już razy 🙂
   Pozdrawiam

 5. „Bądź lepszą wersją siebie” – zapiszę i powieszę na lodówce!

  1. Bardzo dobry pomysł 🙂 taka codzienna mała motywacja 🙂

 6. Bardzo wazny i pomocny wpis 🙂 wiara w siebie i znalezienie sily do zycia jest bardzo wazne

 7. Dokładnie wszystko jest w naszej głowie! 😉

 8. Bardzo podoba mi się zadanie domowe. Będę je robiła codziennie rano. Motywacji nigdy nie za dużo 🙂

  1. Daj znać jak Ci idzie 🙂 Mi to ćwiczenie kiedyś bardzo pomogło i na prawdę wszystkim je polecam 🙂

 9. Nigdy nie wolno używać słowa muszę ono zabija motywację możesz użyć słowa mogę ale jeszcze lepsze jest chcę i motywacji nigdy nie jest zbyt wiele

 10. Ciekawy post! Pozdrawiam serdecznie :)) Polecam zasadę dwóch minut na motywację :))

 11. u mnie z motywacją różnie bywa

Dodaj komentarz

zamknij menu