Opisy produktów i kategorii

Opisy produktów i kategorii

Opisy produktów mają jedną zasadniczą rolę, mają zwiększyć sprzedaż. Oprócz tego powinny też być poprawnie napisane pod kątem pozycjonowania.  Dlaczego same parametry o produkcie i metoda kopiuj/wklej, nie jest dobra dla Twojego sklepu?

Unikalne opisy produktów dla sklepów internetowych

Unikalne, czyli jakie? Niepowtarzalne, dostosowane do branży i grupy docelowej. Unikalne opisy produktów zapewnią Ci przewagę nad konkurencją,  a także bardzo dobrze wpłyną na pozycjonowanie. Musisz wiedzieć, że opisy produktów, które zawierają same parametry produktu nie są atrakcyjne dla klienta. Dobre opisy produktów w sklepie internetowym, to jak rozmowa ze sprzedawcą w sklepie stacjonarnym. Potencjalny klient poszukuje zatem informacji takich jak przydatność, korzyści wypływające z danego produktu, zalety i wady, a także zastosowanie. Parametry produktu powinny znaleźć się na końcu opisu.

Unikalne opisy dobre dla seo

Opisy produktów, które są niepowtarzalne, bardzo dobrze wpływają na pozycjonowanie. To tak, jakbyś poszedł do trzech różnych sklepów po banana chiquita, a każdy ze sprzedawców powiedziałby, że jest smaczny i jest z najwyższej półki. Nudne i powtarzalne prawda? A co gdyby jeden ze sprzedawców nadmienił: oprócz tego, że banan jest smaczny, to zawiera niezbędne witaminy z grupy A, C, E, K i te z grupy B, które pozytywnie wpływają na Twój organizm? Dodał do tego jeszcze, krótką informację, jakie banany najlepiej spożywać (żółte, zielone, twarde, miękkie etc.). Brzmi bardziej zachęcająco i jest wyróżniające na tle pozostałych dwóch sprzedawców prawda?
Tak właśnie unikalne opisy produktów odbierają roboty wyszukiwarek, jako coś wyróżniającego się na tle innych.  Niepowtarzalne opisy dla robotów wyszukiwarek to takie, które znajdują się tylko na jednej zakładce w wyszukiwarce.
Taki sam schemat dotyczy opisów kategorii produktów.

Przykład z mojego portfolio

Opisy produktów seo: 11 wózków dziecięcych zbliżonych parametrami i wykonaniem. Do każdego z nich unikalny opis długości 2,5-3k. Moje wykonanie to 100% unikalności tekstu, podobne słowa między tekstami na poziomie 3-11% (głównie nazwy własne takiej jak fotelik, gondola, wózek etc.). Podobieństwa między słowami trzech pozostałych copywriterów plasowały się na poziomie 50%. Jest to porównanie, które otrzymałam od klienta zlecającego mi opisy.

Korzyści dla Ciebie:

  • zwiększona sprzedaż,
  • 100% niepowtarzalne teksty,
  • lepsza pozycja w wyszukiwarkach,
  • przewaga nad konkurencją.