Teksty tematyczne

Teksty tematyczne

Teksty tematyczne muszą charakteryzować się przede wszystkim dobrą jakością (to nie są precle). Są to średniej długości teksty zawierające wartość informacyjną oraz treści, które mogą zainteresować czytelnika. Teksty tego typu umieszczane są zazwyczaj na blogach lub stronach o podobnym charakterze, firmowych stronach internetowych lub różnego rodzaju portalach. Umieszczanie takich tekstów umożliwia jednocześnie zbudowanie odpowiedniego zaplecza pozycjonerskiego (zawarte w nich słowa kluczowe wpływają na ilość wyszukań w internecie).

Oprócz słów kluczowych, ujętych w odpowiedniej formie, teksty tematyczne muszą posiadać interesującą treść. Informacje w nich uwzględnione muszą  przydatne dla odbiorcy, ubrane w słowa przystępne i łatwe do zrozumienia.
Teksty tematyczne należy formułować w taki sposób, aby ich język był dostosowany do miejsca, w którym będą umieszczone. Chociaż teksty tematyczne w głównej mierze służą pozycjonowaniu stron, to trzeba mieć na uwadze, że teksty przede wszystkim czytają ludzie, a nie tylko roboty przeglądarek. Ważne jest opracowanie docelowej grupy odbiorców, tak aby język jakim są pisane teksty, był dopasowany do czytelnika.

Teksty muszą być opatrzone tytułem adekwatnym do zaprezentowanej treści. Powinny być zapisane w odpowiedniej formie gramatycznej wraz z poprawnością ortograficzną i stylistyczną. Mile widziane jest również zastosowanie akapitów, śródtytułów czy konstrukcji zachęcającej do czytania (użycie wstępu, rozwinięcia i zakończenia) oraz podanie źródła, na podstawie którego opracowano informacje.

Teksty tematyczne są dla Ciebie jeśli chcesz:

  • aby strona była dobrze pozycjonowana przez wyszukiwarki,
  • w nienachalny sposób zareklamować produkt/usługę, jednocześnie angażując odbiorcę,
  • w ciekawy sposób zaprezentować użyteczność swoich usług/produktów.