Strona główna » Blog » Wewnętrzne dziecko – każdy z nas je w sobie ma

wystawa lego
Popularny maluch

Wewnętrzne dziecko – każdy z nas je w sobie ma

Wystawa lego to idealne miejsce  dla miłośników klocków lego. Większość z nas miała je w dzieciństwie, cieszą dużego i małego. Dla mnie ta wystawa to powrót do dzieciństwa i niesamowite doświadczenie. Zawsze wiedziałam, że  z lego można stworzyć fajne rzeczy, ale nie wpadłabym na to, że można zrobić takie cuda.

Każdy z nas ma w sobie gdzieś ukryte wewnętrzne dziecko, czasem warto je w sobie obudzić i poczuć beztroskę, jak za dawnych lat. Dla mnie nie ma miejsca na stwierdzenie, że jestem na coś za stara. Warto polecam! W dzisiejszej bieganinie między pracą a domem przydaje się chwila wytchnienia.

Uwielbiam robić sobie dzień beztroski, zapominam o wszelakich problemach i oddaję się odpoczynkowi. Zero z martwień, zero problemów. Wyciszam telefon, nie ma mnie. Cieszę się chwilą, szczególnie że bardzo rzadko mam dzień wolny.

Wystawa lego – poczuj się jak dziecko

 

Wiecie ile czasu mój Myszon czekał, aż wybierzemy się na wystawę? Z dobre dwa miesiące. W końcu się udało i ruszyliśmy tyłki. Na celowniku były zakupy i wystawa lego. Z zakupów nici (to nie był mój dzień na zakupy, wiecie takie babskie fanaberie, że we wszystkim wyglądam brzydko), jeśli chodzi o wrażenia, to słynna galeria metropolia nie różni się niczym od pozostałych galerii w trójmieście. Wielki moloch, który wypełniony jest sklepami. Nie łaziliśmy po wszystkich sklepach, bo ani ja, ani Myszon nienawidzimy uprawiać popularnej w dzisiejszych czasach dyscypliny „sportowej”, jaką jest shopping. Czmychnęliśmy zatem od razu na wystawę. Jest darmowa, to na pewno jest niebywały plus dla oszczędnickich, chociaż po obejrzeniu wystawy stwierdzam, że nawet jeśli za wstęp trzeba by było zapłacić, zrobiłabym to.

Nie liczyłam wszystkich gablot, ale wystawa obejmuje dwa ogromne pomieszczenia, a oświetlenie stwarza niepowtarzalny tajemniczy klimat. Przy większości gablot są ustawione tablety multimedialne, gdzie można posłuchać, poczytać i zobaczyć dodatkowe materiały dedykowane każdemu projektowi. Dla ciekawskich jest również mini kino, w którym emitowane są materiały edukacyjne i różne ciekawostki. Niektóre z rzeczy zrobionych z klocków lego są interaktywne, bardzo fajne i ciekawe doświadczenie.

Wystawa  –  co cieszy oko?

Nie wiem od czego zacząć, tyle cudów jest w gablotach. Ludzie, budynki, samochody, zwierzęta, części ludzkiego ciała. Niesamowite, co można zrobić  z klocków. Precyzja i kunszt,odwzorowanie niektórych rzeczy w skali 1:1. Po prostu cudo. Sami musicie to zobaczyć.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

To tylko kilka ciekawych rzeczy, jakie można znaleźć na wystawie lego. Jeśli mieszkacie w okolicach Trójmiasta, naprawdę polecam Wam odwiedzić wystawę. Znajdziecie tam między innymi: Lewandowskiego, Gortata czy prawdopodobnie największy samolot zrobiony z lego (nie ma zdjęć, aby nie psuć Wam efektu „WOW”).

A Wy, jakie macie ciekawe miejsca, sposoby na powrót do dzieciństwa? Co sprawia, że budzi się w Was wewnętrzne dziecko?


wystawa lego - star wars

 

 

Chciał mnie przeciągnąć
na CIEMNĄ STRONĘ MOCY,
ale się nie dałam. 

 • http://robbie.pl Robbie.pl

  Będąc starcami nadal będziemy mieć wewnętrzne dziecko w sobie 😉 Zdecydowanie alkohol 😉

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   hmmm alkohol? 🙂 ale w sensie, że wracasz do wspomnień czy zamiast mleka ciągnąłeś alko z butelki hehehe 🙂

   • http://robbie.pl Robbie.pl

    W sensie alko budzi wewnętrzne dziecko 😉 Szanujmy krowy, nie pijmy mleka 😉

    • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

     hehehe 🙂 Alkohol ma magiczne właściwości, albo zaczaruje na wesoło albo melancholijnie. A czasem sprawia, że można ryczeć jak bóbr.

 • Lukas

  Jedną z zalet posiadania dziecka jest możliwość zabawy z nim jego zabawkami 🙂

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   Trafne, a jeśli się nie ma dziecka, to ta zaleta przechodzi na chłopaka/męża hehe 🙂

 • Paulina

  Miałam okazję zobaczyć nieco mniejszą wystawę lego,była świetna! 🙂

  • http://www.paulinepisze.pl Pau lina

   nie ważne jak wielka, ważne, że lego <3 🙂
   Dla mnie to coś niesamowitego, jakie cuda z tych wielopokoleniowych klocków można zrobić 🙂